fbpx

Online

N@uka w sieci – wygodniejsza strona studiowania

Za dużo zajęć, zbyt mało czasu. Brak kierunku na lokalnej uczelni lub niewystarczający budżet na studia w innym mieście. Znasz to? Młodzi ludzie rezygnują z wyższego wykształcenia z różnych powodów. Studia online mogą być odpowiedzią na te potrzeby!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wygląda nauka w trybie online?
  • Czy uzyskane wykształcenie ma taką samą wartość jak w wypadku klasycznego trybu studiowania?
  • Dlaczego z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na studia online?
  • Jak przebiega rekrutacja?

Czytaj dalej i poznaj zalety nauki w sieci!

„Po ukończeniu liceum niemal od razu rozpoczęłam pracę na pełen etat. Obejmowała ona również weekendy dlatego ciężko było mi połączyć obowiązki zawodowe ze studiami. Nawet te zaoczne nie wchodziły w grę.” – tłumaczy Magda z Katowic. Wiktor z Eindhoven w Holandii pisze w mailu „Kilka lat temu wyjechałem do pracy za granicę i… zostałem do dzisiaj. Ale chcę wrócić do Polski i tutaj założyć rodzinę, znaleźć dobrą pracę. Do tego czasu chciałbym mieć wyższe wykształcenie, ale nie wyobrażam sobie nauki w innym języku niż polski”.

Te dwa różne problemy łączy jedno rozwiązanie. Studia online – forma nauki, która z roku na rok zyskuje w Polsce na popularności. Nic dziwnego. Ty też zdajesz sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach dokument ukończenia wyższej uczelni nie gwarantuje pracy na wymarzonym stanowisku. Dlatego tak ważne jest jak najszybsze zdobywanie doświadczenia w zawodzie. Praca, kursy czy staże okazują się jednak trudne do pogodzenia z grafikiem zajęć na uczelni. Nauka w sieci pozwala wygodnie pogodzić studia z pracą.

Zyskujesz czas

Studia online pozwalają na samodzielne zarządzanie swoim czasem. Wiele osób postrzega to jako potencjalne zagrożenie – umiejętność samoorganizacji jest niezwykle trudna, a bez niej pozytywne zaliczenie semestru może się okazać niemożliwe. Absolwenci podkreślają jednak, że wypracowanie motywacji to niezwykle cenny skutek uboczny nauki przez internet.

W ramach semestru e-studenci otrzymują dostęp do atrakcyjnych interaktywnych kursów. Mogą je realizować z każdego miejsca na świecie i o każdej porze. Mają możliwość obejrzenia danego kursu dowolną ilość razy, co stanowi ogromne ułatwienie np. przy wyjątkowo trudnych zagadnieniach. „Niedawno zostałam mamą. Większość dnia poświęcam córeczce, więc o pracy, a tym bardziej studiach, nie ma na razie mowy. Mimo to chcę się rozwijać. Studiując online mogę to robić bez potrzeby zostawiania dziecka pod opieką babci. Sama ustalam sobie plan zajęć” – wyjaśnia Maja z Wrocławia.

Wyobraź sobie, że poświęcasz na naukę tyle czasu ile chcesz, i że to Ty dopasowujesz studia do życia zawodowego i towarzyskiego, a nie na odwrót. Brzmi dobrze, prawda?

Oszczędzasz pieniądze

Nauka w sieci nie kosztuje więcej niż studia niestacjonarne w wersji tradycyjnej. Dodatkowo oszczędności ponoszone przy okazji są duże. Każdy standardowy zjazd to koszt przejazdu, noclegu czy jedzenia. Na studiach online nie ma konieczności regularnych podróży, tak samo, jak związanych z nimi wydatków. W jednym semestrze odbywają się tylko dwa weekendowe zjazdy plus jeden zjazd w ramach sesji egzaminacyjnej.

Zdobywasz prawdziwe wykształcenie

Wiele osób obawia się ważności studiów online. Prawda jest taka, że to studia, jak każde inne – pomyślnie ukończone gwarantują otrzymanie pełnowartościowego dyplomu i tytułu licencjata lub magistra. To normalny dyplom wyższej uczelni, który niczym nie różni się od tych zdobytych na studiach dziennych lub niestacjonarnych.

Czasami obawy budzą też kwalifikacje nauczycieli, a przede wszystkim ich umiejętność nauczania przez Internet oraz dostępność dla studenta. Każdy, kto przynajmniej jeden semestr studiował stacjonarnie wie, że rozmowa z wykładowcą poza salą zajęć to często misja nie do wykonania.  

Na studiach online wszystkie zajęcia są oczywiście prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli posiadającą wykształcenie w zakresie nauczania przez internet. Większość z nich uczy głównie w sieci, dlatego nie ma problemu porozumienia się z nimi platformie edukacyjnej, poprzez komunikatory lub Skype’a.

Rekrutacja? To proste!

Chcesz zostać e-studentem, ale nie wiesz jak? Nauka przez internet ma ogromny potencjał, dlatego coraz więcej uczelni proponuje zajęcia online w ramach swojej oferty edukacyjnej. Wpisz w wyszukiwarce kierunek, który Cię interesuje i wybierz szkołę. „Kierunków dostępnych online jest teraz prawie tak dużo, jak na studiach stacjonarnych. Ja wybrałem dziennikarstwo, o którym marzyłem od czasów liceum” – opowiada Wiktor – „Nie miałem też kłopotów z rekrutacją. Dokumenty m.in. skan dowodu czy dowody wpłaty wysłałem mailem. Świadectwo maturalne i zdjęcia zostały w Polsce, więc mama wysłała je pocztą. Wszystko poszło szybko i bezproblemowo”.

Najlepsze uczelnie, również nasza, oferują e-studentom kursy kompetencji miękkich: efektywnej komunikacji, pracy w zespole, motywacji, kreatywności, zarządzania czasem i stresem oraz wielu innych bardzo potrzebnych umiejętności społecznych. Wszystko po to, aby ułatwić absolwentom start na rynku pracy.

Podsumowując…

Studia online stanowią idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych oraz mieszkających za granicą. Formuła nie wymaga częstych zjazdów w siedzibie Uczelni, dlatego jest to również komfortowe rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych. Studia online zyskują na popularności, która z roku na rok będzie tylko wzrastać. „Młodzi ludzie chcą zdobywać doświadczenie od razu po liceum, pracując w pełnym wymiarze godzin. Studia zdalne dają taką możliwość, nawet gdy student znajduje się na drugim końcu świata” – podkreśla Magda.

 

Skip to content