Juwenalia 2017


Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Lingwistycznej oraz Politechniki Częstochowskiej, zaprasza na tegoroczne Juwenalia.

Więcej informacji


Samorząd Studencki WSL wraz z Samorządem Politechniki Częstochowskiej, podczas obrad w ramach mającego nastąpić porozumienia między uczelniami.


Samorząd Studencki zaprasza do wzięcia udziału w akcji: "Uwolnij książkę"

Drodzy Studenci i Wykładowcy!

Rozpoczął się nowy rok - powitajmy go wspólnie z książką :)

Samorząd Studencki zaprasza do wzięcia udziału w akcji: "Uwolnij książkę" Co musisz zrobić, by wziąć udział w akcji?

Zabierz ze sobą książkę na zjazd.

Podczas najbliższego zjazdu 4 lutego 2017 roku, podczas przerw, na parterze naszej Uczelni, zobaczysz dyżurujących Studentów, którzy przyjmą od Ciebie książkę, a Ty w zamian otrzymasz inną.
Zapraszamy też na gorącą herbatę i ciasteczko, aby spotkanie przy książce było jeszcze cieplejsze.
Bądź z nami tego dnia.


Do zobaczenia

Więcej informacji...

Partnerzy akcji:
Rada Samorządu Studenckiego
Opiekun Biblioteki WSL - dr Agnieszka Jastrzębska
Prorektor ds. Studenckich - mgr Marzena Major


„Uwolnij książkę”

W dniu 14 stycznia 2017 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego przeprowadziła akcję „Uwolnij książkę”. W trakcie trwania akcji studenci mieli okazję dokonać wymiany przyniesionych przez siebie książek. Pojawiło się wiele ciekawych pozycji książkowych. Akcja została przeprowadzona na holu głównym uczelni i była okazją do wspólnych rozmów przy słodkim poczęstunku. Cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów, dlatego członkowie Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego postanowili ją powtórzyć podczas kolejnego zjazdu, dnia 04.02.2017 r.


XIII ZJAZD PARLAMENTU STUDENTÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

W niedzielę 22 maja, odbyła się sesja nadzwyczajna XXIII Zjazdu Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Przedstawiciele Rady Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Lingwistycznej uczestniczyli w zjeździe: przewodnicząca Arina Kozlova oraz  sekretarz Olha Kushnarova.

"Mamy na uwadze dbanie o naszą społeczność studencką, dlatego obecność na zjeździe uczelni niepublicznych była konieczna." Przewodnicząca: Arina Kozlova 

Nowym Przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, został Ariel Wojciechowski z Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.


REKRUTACJA DO AIESEC CZĘSTOCHOWA TRWA!

Czym jest AIESEC? To największa organizacja studencka na świecie, która jest połączeniem międzynarodowości, praktycznego doświadczenia i rozwoju osobistego - możecie szkolić m.in zarządzanie w czasie, wystąpienia publiczne, autoprezentację i wiele innych.

Działając w AIESEC możecie poznawać osoby z różnych państw, podszkolić swoje umiejętności językowe, prowadzić rozmowy rekrutacyjne, nauczyć się zarządzać social media i prowadzić kampanie promocyjne, a także rozwijać umiejętności sprzedażowe i negocjacyjne.

APLIKUJ


JUWENALIA W CZĘSTOCHOWIE

Częstochowska Wiosna studentów, czyli Juwenalia odbyły  się w terminie 16 maja do 22 maja 2016, na Placu Gópih Zabaf (plac pomiędzy akademikami).  Jak co roku wielki przemarsz studentów po klucze do miasta rozpoczął się pod Klubem Politechnik o godzinie 12:00.

Odbyło się też mnóstwo imprez, które obfitowały w dobrą zabawę.Nikt nie zapomniał o zabraniu znajomych i wyśmienitego humoru.

Galeria zdjęć...


WIZYTA PROFESORA ENIOLI Z PARTNERSKIEGO UNIWERSYTETU Z NIGERII

Współpraca z innymi zagranicznymi uczelniami jest wpisana w misję Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie. Dzięki niej całą społeczność studencka ma możliwość budowania mocnych relacji poprzez np.: wymianę akademicką między uczelniami.
W marcu 2016 roku, Wyższa Szkoła Lingwistyczna w Częstochowie gościła Profesora Eniolę z Uniwersytetu w Nigerii. Samorząd Studencki pod kierownictwem prorektora ds. Nauki Marzeny Major i wiceprezydenta ds. Współpracy Międzynarodowej Bartosza Młodkowskiego zorganizował przebieg wizyty. Czas spędzony z Profesorem był dla całej społeczności studenckiej wspaniałym doświadczeniem. Podczas rozmów z Profesorem Eniolą, usłyszeliśmy wiele informacji na temat kultury, historii oraz o specyfice życia w afrykańskim kraju. Mieliśmy możliwość zapoznać Profesora z tradycjami i historią Polski, podczas zwiedzania Częstochowy, Krakowa oraz Zakopanego.
Wizyta Profesora na długo zostanie w naszej pamięci, gdyż nasz gość to niezwykle otwarty i szczęśliwy człowiek. W swojej macierzystej uczelni w Nigerii sprawuje funkcję dziekana ds. studentów, dlatego specyfika naszych działań nie była mu obca. Cieszymy się, że mięliśmy możliwość przeżycia wspólnie spędzonych chwil.ZIMOWA SZKOŁA KULTURY I JĘZYKA STYCZEŃ 2015


WYJAZD W SPRAWIE PRZYSTĄPIENIA DO AIESAC


SAMORZĄD WIZYTUJE ZAJĘCIA WSL

LETNIA SZKOŁY KULTURY I JĘZYKA 7 LIPCA 2014

 


KONFERENCJA DOTYCZĄCA PRACY Z DZIECKIEM ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI 22 LUTEGO 2014


GRA MIEJSKA STYCZEŃ 2014

 


WIECZOREK WIGILIJNY 18 GRUDNIA 2013 ROK


SPOTKANIE INTEGRACYJNE WYKŁADOWCÓW WSL ORAZ STUDENTÓW


ZJAZD ZEROWY

PAŹDZIERNIK 2013 ROK AKADEMICKI 2013/2014

 


KONFERENCJA PRASOWA MARCIN NAJMAN

Promujemy wartości jakie niesie za sobą sport. Termin 19 września 2013 roku.


LETNIA SZKOŁA KULTURY I JĘZYKA 7 LIPCA 2013