Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna (3-semestralne studia kwalifikacyjne)

Praca z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym może być dla Ciebie wielkim wyzwaniem, przyjemnością i sprzyjać osiąganiu sukcesu zawodowego, i satysfakcji osobistej. W tym okresie, pod kierunkiem nauczyciela, kształtuje się fundament osobowości każdego dziecka i Ty, podejmując dziś decyzję o studiach, możesz mieć na to wpływ. Możesz uczynić wiele, by współczesna szkoła była naprawdę „drugim domem” dla wielu uczniów.

Możesz także uwierzyć, że zdobywając wiedzę i doświadczenie stajesz się dobrym nauczycielem - opiekunem i pedagogiem. Jeżeli edukacja elementarna nie jest Ci obca, często się uśmiechasz i lubisz spełniać się zawodowo, zrealizuj dziś swoje marzenia i plany zawodowe.

Cena za semestr studiów: 1490 zł.

Studia kierowane są do:

• absolwentów studiów licencjackich lub magisterskich kierunków pedagogicznych,
  • nauczycieli–praktyków chcących zdobyć kwalifikacje w zakresie zintegrowanej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Ukończenie tego typu studiów umożliwi im podwyższenie warsztatu pracy pedagogicznej w przedszkolu i klasach I-III oraz wyposaży w gwarantowaną wiedzę merytoryczno-metodyczną, rzeczową i praktyczną.

W programie studiów:
Psychologia rozwojowa dziecka okresu przedszkolnego i wczesnoszkolnego, Pedagogika wczesnoszkolna, Metodyka zajęć wychowawczo-dydaktycznych w przedszkolu, Konstruowanie autorskich programów nauczania, Podstawy komunikacji, Modele pracy dydaktyczno-wychowawczej w klasach I–III, Logopedia, Edukacja polonistyczna z metodyką, Edukacja matematyczna z metodyką, Edukacja środowiskowa z metodyką, Metodyka terapii pedagogicznej, Pedagogika dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych, Pedagogika zabawy z rytmiką, Edukacja muzyczna z metodyką, Edukacja plastyczna z metodyką, Edukacja techniczna z metodyką, Multimedia w edukacji przedszkolnej, Elementy informatyki, Metodyka pracy korekcyjno-kompensacyjnej i dynamizującej rozwój w przedszkolu i klasach I–III, Pedeutologia, Edukacja fizyczna z metodyką, Literatura dla dzieci.

Słuchacz nabywa umiejętności w zakresie:

• organizowania i realizacji zintegrowanego procesu dydaktycznego w zakresie edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej,
  • współdziałania ze środowiskiem lokalnym,
  • prowadzenia dodatkowych zajęć kompensacyjnych i socjoterapeutycznych wspomagających rozwój dziecka,
  • wykorzystywania w procesie dydaktycznym multimediów, Internetu oraz profesjonalnego sprzętu do odtwarzania wizji i fonii,
  • zdobycia podstawowej wiedzy ogólnopedagogicznj, socjologiczną, psychologiczną i dydaktycznej niezbędnej do zrozumienia społeczno-kulturowego kontekstu kształcenia, wychowania czy pracy opiekuńczej oraz do konstruowania własnego rozwoju zawodowego,
  • opanowania praktycznych umiejętności komunikacji społecznej,
  • posługiwania się warsztatem diagnostycznym,
  • wzbogacania oraz doskonalenia swojej wiedzy i kompetencji w zakresie praktycznego działania oraz tworzenia własnego warsztatu metodycznego.

Studia są podstawą do zdobycia rzetelnego przygotowania zawodowego, rozwinięcia umiejętności refleksyjnego spojrzenia na własną rolę zawodową oraz pogłębionego rozumienia rzeczywistości edukacyjnej.

• w placówkach wychowania przedszkolnego,
  • w szkołach podstawowych jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w klasach I–III,
  • w świetlicach środowiskowych,
  • we wszelkiego typu placówkach zajmujących się wychowaniem, kształceniem oraz szeroko pojętą opiekę dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

1. Infrastruktura:
    • przestronny budynek w historycznej dzielnicy miasta,
    • bezpośrednie sąsiedztwo monumentalnej Katedry i galerii handlowej
    • 3 sale multimedialne
    • jedyne w kraju tak nowoczesne i funkcjonalne laboratorium do nauki języka i tłumaczeń ustnych
    • sala komputerowa
    • dobrze wyposażona biblioteka z czytelnią,
  2. Organizacja – studia niestacjonarne:
    • zajęcia odbywają się w weekendy (sobota – niedziela). Taki system organizacji studiów umożliwia łączenie pracy zawodowej ze zdobywaniem wykształcenia i dodatkowych kwalifikacji.
    • w semestrze jest 6 zjazdów,
    • kształcenie ukierunkowane jest na praktyczne aspekty – główną rolę odgrywają ćwiczenia, warsztaty oraz indywidualne i zespołowe projekty (co gwarantuje kompleksowe przygotowanie do zawodu),
    • praktyczne doświadczenie zdobywasz podczas praktyk studenckich,
    • organizując proces kształcenia dostosowujemy się do ogólnoświatowych tendencji edukacyjnych związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – e-learning (część zajęć realizowana jest z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość), tak aby absolwent nabył również kompetencje z zakresu praktycznego wykorzystania technologii informatycznych i nowoczesnych technik kształcenia,
    • każdy kurs ma swój odpowiednik na platformie e-learningowej (zobacz: www.e-studia.wsl.edu.pl)
    • Liczba godzin: 380
    • Liczba praktyk: 180
    • Rozpoczęcie zajęć: październik 2013

O przyjęcie mogą się ubiegać osoby, które do dnia 30 września złożą w Dziale Rekrutacji komplet dokumentów:

1. Kwestionariusz osobowy - druk uczelni.
  2. Dyplom ukończenia studiów magisterskich lub licencjackich.
  3. 2 fotografie.
  4. Kserokopia dowodu osobistego

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.