< Wybieramy najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2018!
04.12.2017 08:32 Wiek: 8 days
Kategoria: Top Homepage, Ogłoszenia 2017

Dlaczego studia w lutym to tak dobra oferta?

Powodów jest co najmniej kilka. Poznaj je!

Wyższej Szkole Lingwistycznej możesz rozpocząć 1 semestr studiów także w LUTYM!

Nie zdążyłeś złożyć papierów na studia w październiku? Nie poszła ci rekrutacja? Może w ogóle nie miałeś w planach studiowania, ale twój szef tuż przed Bożym Narodzeniem zaskoczył cię warunkiem „awans tylko jeśli zaczniesz uzupełniać wykształcenie!”? Teraz nie musisz już czekać do jesieni, ponieważ w WSL możesz rozpocząć studia już w lutym

Dlaczego studia w lutym to tak dobra oferta? Powodów jest co najmniej kilka. Nie brakuje też sytuacji życiowych, w których możliwość rozpoczęcia ich już zimą jest dużo korzystniejsza niż czekanie z tym do jesieni.

Wybór kierunku studiów nie jest prostą sprawą. Bywa, że ten, który od dawna wydawał nam się odpowiedni do naszych zainteresowań i predyspozycji, już po kilku tygodniach okazuje się być niewypałem. Co w takiej sytuacji robić? Męczyć się aż do czerwca, żeby mieć zaliczony rok, który i tak do niczego się nie przyda, skoro po jego zakończeniu złożymy papiery gdzie indziej? Niekoniecznie. W WSL dzięki możliwości rozpoczęcia studiów w lutym, masz szansę dokonać zmiany kierunku dużo szybciej.

1. Błędny wybór kierunku może mieć też inne podłoże. Twoi rodzice mają umysły ścisłe i ukończyli uczelnie techniczne, więc chcieliby, żebyś i ty poszedł w tym kierunku. Godzisz się na to, chociaż nie jesteś przekonany, ponieważ w duchu jesteś humanistą. Szybko wychodzi na jaw, że chęć spełnienia oczekiwań opiekunów to za mało. Nie dajesz rady i już w styczniu staje się jasne, że nie zaliczysz pierwszego semestru. Teraz nie musisz się już martwić, że stracisz kolejne pół roku, czekając na ponowne rozpoczęcie pierwszego roku gdzie indziej. W WSL możesz to zrobić już w lutym, tym razem wybierając np. kierunek humanistyczny.

2. Nie zacząłeś studiów w październiku na wymarzonym kierunku, ponieważ nie poszła ci rekrutacja. Wydawało ci się, że masz wystarczająco dobre oceny, ale inni mieli lepsze i zabrakło dla ciebie miejsca. Oferta WSL pomoże ci szybko zapomnieć o nieudanej październikowej rekrutacji i otworzy możliwość rozpoczęcia nauki w lutym, czyli zaledwie pięć miesięcy później.

3. Jesteś wyjątkowo zdolny i chciałbyś mieć możliwie jak najszersze wykształcenie. Po rozpoczęciu studiów w październiku okazuje się, że idzie ci świetnie, mimo że nie spędzasz każdej wolnej chwili na nauce. Wpadasz na pomysł podjęcia kształcenia na drugim kierunku, nie chcesz jednak tracić ani chwili, a tym bardziej czekać na dyplom z ukończenia pierwszego. Z miejsca decydujesz się na ciągnięcie dwóch naraz. Złóż więc papiery w WSL i rozpocznij drugi kierunek już w lutym. Dzięki temu szybciej zdobędziesz tak ważne dla ciebie wykształcenie.

4. Mimo całkiem niezłych ocen w szkole średniej nie miałeś zamiaru iść na studia, ponieważ nie wierzyłeś, że wyższe wykształcenie może ci przynieść korzyści. Ale wszyscy najbliżsi znajomi studia rozpoczęli, w dodatku szybko przekonali się o zaletach studenckiego życia. W końcu i do ciebie dotarło, że powinieneś pójść w tym kierunku - niestety już po zakończeniu październikowej rekrutacji. Co w takiej sytuacji począć? Czekać prawie rok do kolejnej i imać się w międzyczasie zastępczych zajęć czy byle jakich prac dorywczych? Lepiej późno niż wcale, ale też lepiej wcześniej niż później, dlatego skorzystaj z propozycji WSL i idź na studia już w lutym.

5. Do pójścia na studia nie predysponowały cię ani twoje osiągnięcia, ani chęci do spędzenia na nauce kolejnych trzech lub pięciu lat. Ale udało ci się, ponieważ szybko znalazłeś ciekawą, choć niekoniecznie od samego początku dobrze płatną pracę. Ponieważ zbierałeś pochwały, przed świętami Bożego Narodzenia poszedłeś po podwyżkę. Twój przełożony się na nią zgodził, informując, że możesz ją uzyskać, otrzymując awans na wyższe stanowisko. Ale postawił warunek - „tylko jeśli zaczniesz uzupełniać wykształcenie!”. Życie jest coraz droższe, więc perspektywa otrzymania podwyżki dopiero za ponad pół roku cię zasmuciła.

Zamiast się dołować do jesieni, rozpocznij studia w WSL już w lutym. Otrzymasz podwyżkę kilka miesięcy wcześniej.

Nie myśl o sobie spóźnialski. Myśl osobie Pionierski!

Studia w lutym są dla ciebie jeśli:

-  nie chcesz czekać do października i w międzyczasie podejmować byle jakiej pracy

- zależy ci, żeby jak najwcześniej ukończyć naukę i móc podjąć pracę w zawodzie, który cię interesuje

- twój szef zaskoczył cię warunkiem „awans tylko jeśli uzupełnisz wykształcenie”

- nie poszła ci październikowa rekrutacja

- dojrzałeś do decyzji o podjęciu studiów, ale już po zakończeniu rekrutacji październikowej

- szybko zorientowałeś się, że źle wybrałeś kierunek i teraz chcesz go zmienić bez przerwy w nauce